Zima w Warszawie? Czemu nie?

warszawa2

Perspektywa spędzenia całej zimy w stolicy nie napawa optymizmem, wiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nie ma dla niej alternatywy. Skoro więc zdajemy sobie sprawę z tego, że nie uda nam się tej zimy zobaczyć nie tylko Alp, ale nawet Bieszczad, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy zima w Warszawie rzeczywiście musi być nudna. Wiele wskazuje na to, że nie jest to wcale aż tak oczywiste.Jedną z najciekawszych zimowych propozycji przygotowanych z myślą o mieszkańcach stolicy jest możliwość odwiedzenia licznych instytucji kulturalnych bez konieczności ponoszenia przesadnie wygórowanych kosztów. Turyści nigdy nie rezygnują z odwiedzin w Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik oraz w Muzeum Narodowym, sami Warszawiacy z pewnym wstydem przyznają jednak, że nie zawsze znajdują czas na tego rodzaju aktywność. W czasie ferii zimowych warto to zmienić zwłaszcza, że we wspomnianych instytucjach coś dla siebie znajdzie każdy członek rodziny bez względu na płeć oraz wiek.

Zima w Warszawie może przypaść do gustu jednak nie tylko osobom, którym zależy na edukacji kulturalnej. Również entuzjaści aktywności fizycznej mają pełne pole do popisu, Warszawa zimą zaprasza bowiem między innymi na sztuczne lodowiska, baseny, a nawet Całoroczny Stok Narciarski „Szczęśliwice”, na którym można się przekonać o tym, że zimowe szaleństwo jest typowe nie tylko dla gór. Dla wielu osób takie zimowe wyjście okazuje się zresztą wstępem do wielkiej przygody ze sportami zimowymi, warto więc zdecydować się na nie nawet, jeśli brakuje nam doświadczenia, które tak wiele osób opisuje jako niezbędne.

Zima w Warszawie to również okazja do tego, aby przekonać się, jak piękna potrafi być polska stolica. Zarówno turyści, jak i sami Warszawiacy na ogół wypowiadają się z pewnym umiarem na temat jej walorów w tym zakresie, otulone śniegiem warszawskie parki zachwycają jednak nawet te osoby, które nie mają słabości do cudów przyrody. Szczególnie interesująca wydaje się w tym kontekście zimowa podróż do Wilanowa, posiadłość królowej Marysieńki prezentuje się bowiem szczególnie okazale w białej szacie.

Coraz więcej osób wykorzystuje zimę w Warszawie również do tego, aby nadrobić zaległości filmowe. W czasie ferii zimowych warszawskie kina chętnie przypominają filmy, które w minionych latach gromadziły najwięcej widzów, oferują przy tym na tyle tanie bilety, że na obejrzenie mniej lub bardziej ambitnych produkcji mogą skusić się nawet osoby, które trudno byłoby uznawać za melomanów. Kto wie, być może w czasie zimowej przerwy w nauce komuś uda się pokochać kino i zacząć odwiedzać je regularnie?

Tags: ,

Posted on 26 stycznia '13 by , under Miasta.