Warszawa – miasto pełne uroków

Mieszkańcy Warszawy, stolicy naszego kraju, mają o niej różne opinie. Dlaczego? Czy to miasto skrywa w sobie coś, o czym osoby spoza stolicy nie powinny wiedzieć ? A może jest jeszcze jakiś inny powód ?

Aby dokładnie odpowiedzieć na tego rodzaju pytania, należy na początku wyjaśnij jedno – każda rzecz na tym świecie ma zarówno wady jak i zalety. Nie ma ideałów. Wszystko jest w pewnym stopniu niedoskonałe. Zarówno rzeczy materialne jak i ludzie. Rzeczy i ludzie tworzą jakąś całość – na przykład miasto. Z tego wynika, niczym z dowodu matematycznego przeprowadzanego krok po kroku, że miasta również są w jakiejś mierze niedoskonałe. Oczywiście, tyczy się to również Warszawy. Mimo to, trzeba powiedzieć, że stolica naszego kraju jest pełna uroków. Warszawa to miasto barwne, różnorodne, niebanalne …

Mimo ogromnego rozwoju m.in. w kontekście technologicznym, Warszawa nie jest miejscem, gdzie spotkać można jedynie ogromne biurowce, nowoczesne osiedla. Miasto to jest przykładem ogromnego zróżnicowania pod względem architektonicznym. Spotkamy tu zarówno stare, piękne kamienice jak i dość schematycznie budowane osiedla z czasów PRL-u. Co więcej, będziemy świadkami powstawania budynków zarówno w stylu bardzo nowoczesnym jak i klasycznym. O czym to świadczy?

Przede wszystkim o potrzebie powrotu do korzeni, o uwielbieniu różnorodności, niezgodzie na monotonię. Brzmi ciekawie, czyż nie? Widzimy tu nie tylko obraz bogatej pod względem wizerunkowym stolicy, ale także rozmaitości ludzkich charakterów. Warszawa jest bowiem miejscem, gdzie różnorodność, to coś elementarnego, oczywistego. Tutaj każdy akceptuje drugiego człowieka takim, jakim jest. Obojętnie czy przejdziesz ulicami miasta w sukni balowej czy w podartych ciuchach – ludzie i tak będą akceptowali Twój gust, wybór.

Dlatego też, mieszkańcy Warszawy mają szczęście, gdyż mogą zachowywać i czuć się swobodnie pośród innych. W mniejszych miastach, miejscowościach, lepiej unikać nietypowych strojów. Czasami trzeba powstrzymać się od wyrażania swojego zdania. Tutaj, w Warszawie jest inaczej. Ludzie cenią Cię właśnie za to, że potrafisz włączyć się do dyskusji, że umiesz zamanifestować swój sprzeciw lub poparcie dla jakiegoś ruchu, działania. Dzięki temu, mieszkańcy Warszawy czują, że są częścią tego miasta, że, dzięki swojej różnorodności, tworzą to miasto.

Zakorkowane drogi, metro, tłok w autobusach i tramwajach, urocze alejki w parkach, duże obszary lasu, wiele stawów, mnóstwo przepięknych, obłędnych wręcz, obiektów zabytkowych – to wszystko da się pogodzić. Przykładem tego jest Warszawa – miasto pełne różnorodności i uroków.

Tags: ,

Posted on 25 października '12 by , under Miasta.

One Comment to “Warszawa – miasto pełne uroków”

#1 Posted by amigohotel (21.12.12 at 17:42 )

Rzeczywiście Warszawa jest piękna! Bardzo polecam ją zobaczyć. Chociaż dla turystów/ek spoza dużych miast myślę, że warto nocować w spokojnym miejscu pod Warszawa a dojeżdżać sobie do centrum.