Sezon narciarski tuż tuż – gdzie szusować w Polsce?

gdzieszusowacSezon narciarski zbliża się wielkimi krokami, trudno więc dziwić się, że wiele osób rozpoczyna już przygotowania do niego. Niestety, nasze zasoby finansowe często bywają ograniczone i wielu amatorów sportów zimowych z żalem konstatuje, że również w tym roku szansa na wyjazd w Alpy nie jest zbyt duża. Jeszcze kilkanaście lat temu podobne odkrycie skazywałoby nas na porzucenie marzeń o szusowaniu na narciarskich stokach, na początku dwudziestego pierwszego wieku sytuacja amatorów nart znacząco się jednak poprawiła. Zimowe wypady można uznać za udane również wówczas, gdy ich celem jest Słowacja lub Czechy, a i polskie kurorty przygotowują szereg miłych niespodzianek w tym zakresie.
Jednym z najbardziej popularnych polskich ośrodków narciarskich jest Szczyrk oferujący turystom trzynaście tras narciarskich o łącznej długości przekraczającej 25 kilometrów. Niestety, przez lata mogliśmy przekonać się o tym, że jest to ośrodek, którego potencjał nie jest w należyty sposób wykorzystywany, do legendy przeszły zaś fatalne wyciągi orczykowe, które wielu turystów kosztowały sporo nerwów. Od niedawna mamy jednak do czynienia z pozytywnymi zmianami w tym zakresie. Z pierwszymi udogodnieniami dla narciarzy mieliśmy styczność już w minionym sezonie, nowi właściciele ośrodka narciarskiego obiecują zaś, że i tej zimy pozytywnie nas zaskoczą.
Niezmiennie mocno trzyma się karkonoska Szklarska Poręba, która zyskała znacząco przede wszystkim dlatego, że coraz bardziej dynamicznie rozwijały się ośrodki narciarskie zlokalizowane po czeskiej stronie tego pasma górskiego. Dziś tutejszy ośrodek Ski Arena Szrenica jest w stanie zaproponować narciarzom blisko trzynaście kilometrów dobrze przygotowanych tras, na uwagę zasługuje przy tym wysoki standard usług dodatkowych związanych z wypożyczaniem sprzętu, gastronomią i transportem. Atutem Szklarskiej Poręby jest także bliskość Czech, jeśli więc znudzą nam się polskie trasy, zawsze możemy zobaczyć, co proponują nam nasi południowi sąsiedzi.
Dwadzieścia kilometrów tras zjazdowych i aż dziesięć wyciągów to z kolei argumenty przemawiające za tym, aby złożyć wizytę w Ośrodku Narciarskim Pilsko w Korbielowie. Jego atutem jest, między innymi, bardzo atrakcyjne położenie, turyści muszą jednak liczyć się z tym, że  same wyciągi mają już swoje lata i nie zawsze działają zgodnie z oczekiwaniami.

Tags: ,

Posted on 30 października '13 by , under Góry.